הצמיגים הם אלה שמייצרים את נקודת המפגש בין הרכב לבין הכביש, ולכן באופן טבעי יש להם תפקיד קריטי – גם מבחינת חוויית הנהיגה וגם מבחינה בטיחותית. בהתאם חשוב מאוד להקפיד על החלפת צמיגים בפתח תקווה בזמן, לפני שהצמיג הופך לשחוק יתר על המידה. מאותה סיבה נדרשת גם הקפדה על הרכבת צמיגים חדשים איכותיים שמתאימים לרכב הספציפי. בעמוד זה תמצאו מידע שיעזור לכם להתנהל נכון, וליהנות מכל נסיעה במכונית.

מתי חובה להחליף צמיגים?

צמיג הוא מוצר שמתבלה מרגע שהוא יורד מפס הייצור, גם כשלא משתמשים בו. תוחלת החיים של צמיגים איכותיים היא 4 שנים, ולכן אם הצמיג שלכם כבר בן 3.5 ומעלה, אפשר להתחיל לחפש צמיגים חדשים – ובפרט אם אלה הקיימים כבר שחוקים. את תאריך הייצור של כל צמיג ניתן למצוא מוטבע עליו, בצורה של קוד בן 4 ספרות. שתי הספרות הראשונות מייצגות את מספר השבוע ושתי הספרות הבאות הן שנת הייצור – למשל 3220 פירושו צמיג שיוצר בשבוע ה-32 של שנת 2020, כלומר במהלך ספטמבר של אותה שנה.

מצב נוסף שבו נדרשת החלפת צמיגים בפתח תקווה הוא כשישנם פגמים מהותיים או כשהצמיג כבר שחוק במידה ניכרת. האינדיקציה הטובה ביותר היא עומק החריצים בצמיג – אם הוא נמוך מ-2.5 מ"מ, כדאי להגיע לפנצ'ריה אמינה, וסביר להניח שההמלצה של אנשי המקצוע תהיה להחליף. סימנים נוספים שמחייבים הגעה לפנצ'ריה הם עיוותים של דפנות הצמיג, סדקים, אזורים ספציפיים שבהם הצמיג נראה מנופח מדי וכל מראה חריג אחר. מומלץ לבחון את הצמיגים (באמצעות התבוננות יסודית) אחת לשבוע-שבועיים.

דגשים חשובים לגבי החלפת צמיגים בפ"ת

אם אחד מהצמיגים ברכב כבר לא תקין, וחוות הדעת המקצועית היא שיש להחליפו, הפרמטר הראשון לבחירת צמיג חדש הוא קודם כל התאמה מלאה לדרישות יצרנית הרכב.

המידע הרלוונטי מופיע גם בספר הרכב וגם ברישיון הרכב, והוא כולל את הרוחב של הצמיג, את מידת החתך שלו (כלומר היחס בין הרוחב לבין הגובה) וכמובן את קוטרו של הצמיג באינצ'ים. כדאי לדעת שלפעמים יש הבדלים בין הצמיגים שיש להתקין על הסרן הקדמי לבין אלה שמורכבים על הסרן האחורי. בכל מקרה אסור להשתמש בשני צמיגים שונים באותו הסרן, ובדרך כלל מומלץ להחליף זוג צמיגים (ואפילו את כל ה-4, אם כולם שחוקים). נתונים נוספים הם קוד המשקל וקוד המהירות.

לאחר החלפת צמיגים בפתח תקווה חובה לבצע פעולה שנקראת איזון גלגלים – ולאחריה תוכלו לנסוע בראש שקט באמת.

איך לבחור צמיגים?

גם אחרי שמקפידים על הכלל הנ"ל, התאמה מדויקת לרישום ברישיון הרכב, יש כמובן חופש בחירה נרחב לגבי קניית צמיגים בפתח תקווה.

המלצה אחת היא להעדיף צמיגים של מותגים מוכרים דוגמת ברידג'סטון, גודייר, קונטיננטל, מישלין וטויו. קנייה כזו מבטיחה לכם צמיגים שיוצרו על בסיס מחקר ופיתוח מעמיקים שהופכים כל צמיג לבעל אחיזת כביש טובה יותר ויותר. המלצה שנייה היא להעדיף צמיגים שתאריך הייצור שלהם קרוב ככל האפשר למועד הקנייה – שכן כאמור צמיגים מתחילים להתיישן עוד לפני שהם מורכבים על הסרן ומתחילים להישחק עקב המפגש הבלתי פוסק עם הכביש.

בכל החלפת צמיגים בפתח תקווה כדאי גם לקחת בחשבון שאמנם מחיר הוא תמיד שיקול רלוונטי, אבל העלות הינה חד-פעמית, לפרק זמן של 3-4 שנים, ואילו התועלת מצמיג איכותי באמת היא יומיומית.

אולי יעניין אותך גם

5/5 - (1 vote)