סוגים שונים של צמיגים לרכבקטלוג צמיגים: כל המידע הכי חשוב עבורך

החלפת צמיגים ברכב היא פעולה שמתרחשת אחת ל-3-4 שנים ומחייבת תשומת לב. הדרך הטובה ביותר להגיע לאופציה האידיאלית היא לעיין בקטלוג צמיגים, רצוי כזה שיש בו מגוון רחב מאוד של דגמים, לסנן מבין כל האפשרויות את אלה הרלוונטיות – ולבחור מביניהן את הצמיג המתאים במחיר המשתלם. בעמוד זה תמצאו מידע לגבי הנתונים החשובים א ודות כל צמיג כך שתוכלו להפיק מקסימום תועלת מכל קטלוג בתחום.

צמיגים לפי קטגוריה

החלוקה הראשונית של כל הצמיגים בקטלוג כזה או אחר היא לקטגוריות רלוונטיות: צמיגים לכלי רכב פרטיים, צמיגים לרכבים מסחריים, צמיגים לרכבי שטח (קטגוריה שמחולקת לתת קטגוריות בהתאם לתוואי השטח שבו הרכב צפוי לנסוע ועוד), צמיגים לאופנועים, צמיגים למשאיות ועוד.

מידות הצמיג

הנתון החשוב ביותר לגבי כל צמיג, ולכן גם מן הסתם כזה שיובלט בכל קטלוג צמיגים – מודפס או אינטרנטי – הוא מידות הצמיג. למעשה מדובר ב-3 נתונים: הרוחב של הצמיג, הגובה שלו וקוטר החישוק שעליו ניתן להלביש את הצמיג. הרוחב נמדד במילימטרים, הגובה מצוין באחוזים (מתוך הרוחב) ואילו הקוטר הוא באינצ’ים.

כך לדוגמה צמיג שהמידות שלו הן 265/70R16 הוא למעשה צמיג שרוחבו 265 מ”מ, גובהו 185.5 מ”מ (70% מתוך 265 מ”מ) והוא מותאם לחישוקים בקוטר של 16 אינץ’. בכל ספר רכב מצוינות המידות של צמיגים לרכב זה. גם ברישיון הרכב מצוינות המידות – וחובה לוודא התאמה מלאה.

נתונים חשובים נוספים לגבי צמיגים

קטלוג צמיגים כולל כמובן עוד נתונים רבים אודות כל צמיג. ביניהם: המהירות המקסימלית שאפשר לפתח עם הרכב כשמורכב בו אותו צמיג (כשבאופן טבעי ייתכן שמדובר במהירות העולה על המהירות המרבית שקובע החוק, כך שנתון זה לא תמיד רלוונטי), המשקל המרבי שניתן להעמיס על הרכב, דירוג של אחיזת הכביש (בחלק מהמקרים בכבישים רטובים ובחלק מהמקרים הדירוג מציין את אחיזת הכביש באופן כללי), דירוג של היעילות של צריכת הדלק (נתון משמעותי גם בהיבט הכספי וגם בהיבט האקולוגי), דירוג הרעש שמייצר הצמיג בעת המפגש עם הכביש ועוד.

עד כמה חשוב המותג?

פרמטר נוסף לחיפוש בכל קטלוג צמיגים הוא זהות היצרנית. למעשה יש גם מי ששומרים אמונים לחברה ספציפית כמו מישלין, פירלי, דנלופ, ברידג’סטון, גודייר ומותגים נחשבים אחרים ולכן מחפשים צמיגים רק בקטלוג של אותה חברה. בכל מקרה כדאי לדעת שבניגוד לתחומים אחרים, מותג בעולם הצמיגים נבנה רק על סמך איכות גבוהה, כלומר ייצור צמיגים שמתאפיינים בביצועים מרשימים ובעמידות גבוהה. בהתאם רכישת צמיגים של מותגים מוכרים מספקת תועלת מרבית, וגם אם הם מעט יקרים יותר בהשוואה לצמיגים עלומי שם, עדיין יחס העלות-תועלת של רכישתם הוא המשתלם ביותר.

קטלוג צמיגים אונליין וחיפוש נוח

אנחנו חיים בעידן דיגיטלי, ולכן באופן טבעי ניתן למצוא כיום באינטרנט שלל קטלוגי צמיגים – לפי קטגוריות שונות, לפי יצרנית הצמיגים וגם קטלוגים כלליים. קטלוג צמיגים איכותי באמת הוא כזה שגם מכיל שלל דגמים וגם מאפשר חיפוש מהיר ונוח, כך שתוכלו למצוא מיד את מבוקשכם. דרך נוספת לוודא שברכב שלכם יורכבו הצמיגים הטובים ביותר עבורו היא להגיע לפנצ’ריה מקצועית ו-ותיקה שגם מחזיקה מבחר צמיגים רחב וגם תעזור לכם לבחור נכון מבין כל האפשרויות.

אולי יעניין אותך גם

5/5 - (1 vote)