השוואת מחירים היא הבסיס של צרכנות חכמה והשלב הראשון בדרך לקנייה משתלמת באמת. לא משנה מה אנחנו רוצים לקנות – מלפפונים, ביטוח לרכב, סמארטפון, כרטיסי טיסה ובעצם כמעט כל מוצר שהוא – השוואה בין המחירים שדורשים מאיתנו המוכרים השונים של המוצר המבוקש מאפשרת לנו לשלם פחות עבור אותה תמורה.

כך כדאי לנהוג גם כשהמטרה היא קניית צמיגים חדשים, אבל במקביל חשוב לזכור שישנם עוד פרמטרים חשובים שרצוי מאוד לשקלל אותם עם המחיר – מפני שההבדל בין צמיג א' לבין צמיג ב' עשוי להיות משמעותי ולא רק לספק חווית נסיעה נעימה יותר אלא אף למנוע תאונות במצבים מסוימים ולמעשה להציל חיים!

השוואת מחירי צמיגים

האם אתם באמת צריכים צמיגים חדשים?

עוד לפני השוואת מחירי צמיגים מקיפה ומושקעת כדאי לנו לשאול את עצמנו האם אנחנו באמת צריכים צמיגים חדשים.

למעשה, שאלה מדויקת יותר היא האם אנחנו יכולים להמשיך לנסוע עם הצמיגים הישנים.

בהקשר זה כדאי לציין שעפ"י בדיקות של משרד התחבורה וכן סקרים שונים, לא מעט כלי רכב נעים בכבישים עם צמיגים שכבר נשחקו יתר על המידה, ועל כן באופן טבעי אחיזת הכביש שלהם כבר התרופפה. עוד חשוב להזכיר שצמיג שחוק הוא סיבה נפוצה למדי להתרחשות תאונות דרכים, וכי במקרה שמתרחשת תאונה שכזו ככל שהצמיג ישן יותר כך גדל הסיכון לנזק חמור ובלתי הפיך, כך שאי החלפת צמיגים בזמן מהווה סכנה של ממש.

על-מנת לבחון אם הגיע הזמן להחליף צמיג אחד או יותר, יש לבחון היטב את הסוליה ולוודא שאין בה פגמים וכן שעומק החריצים הוא לפחות 2-2.5 מילימטר. בנוסף מומלץ בחום לא לנסוע על צמיג יותר מ-100,000 ק"מ וכן להחליף צמיגים שהגיעו לגיל 4.

לא לבחון רק את המחיר אלא גם את התמורה

השאלה השנייה שכדאי לשאול במסגרת השוואת מחירי צמיגים היא מהי התמורה שאנחנו מקבלים עבור כספנו.

זוהי שאלה שתמיד כדאי לשאול, שכן מה שהופך עסקה, כל עסקה, למשתלמת באמת הוא לא מחיר נמוך אלא יחס עלות-תועלת גבוה. בפרט חשוב לבחון את התמורה, כלומר איכות הסחורה, כשמדובר בקניית צמיגים – צמיג משובח הוא מפתח חשוב לנסיעות נעימות ונוחות וכאמור עשוי למנוע תאונות ונזקים דרמטיים.

אמנם בלתי אפשרי לחשב במדויק את התועלת שיעניק לנו כל צמיג, אבל באופן כללי צמיגים של חברות ותיקות ומוערכות כמו מישלין, פירלי, ברידג'סטון, הנקוק, קונטיננטל או דנלופ מספקים מן הסתם תועלת גבוהה הרבה יותר מצמיג סיני עלום שם.

אילו פרמטרים חשוב לבחון כשקונים צמיג?

גם בין הצמיגים של המותגים המובילים ישנם באופן טבעי הבדלים. בהתאם, במסגרת הניסיון לבצע השוואת מחירי צמיגים מדויקת ככל האפשר ולהעריך את התועלת הצפויה לנו מכל צמיג ישנם פרמטרים נוספים אותם כדאי לבחון לצד המחיר.

* גיל הצמיג – צמיג סובל מבלאי מסוים מרגע שהוא יורד מפס הייצור, ועל כן כדאי להעדיף צמיגים צעירים. תאריך הייצור מוטבע על הצמיג.

* דירוג אנרגטי – ככל שהדירוג טוב יותר (הרמה הגבוהה ביותר היא A) כך פוחתת צריכת הדלק, זיהום האוויר מצטמצם וכמובן שם הוצאות הרכב קטנות.

* דירוג רעש – נתון שמופיע על הצמיג, כשמן הסתם כדאי להעדיף צמיגים שקטים.

* דירוג אחיזת כביש בכביש רטוב – עוד נתון שמופיע על כל צמיג, ושחשוב לקחת אותו בחשבון. אחיזה מיטבית (דירוג A) מצמצמת משמעותית את מרחק הבלימה ועשויה למנוע מצבים לא נעימים.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על:

5/5 - (3 votes)