כשבעל רכב כזה או אחר מחפש צמיגים, והוא מבין שמוטב לחפש מותג מוכר ולא להתפשר על צמיגים לא איכותיים מספיק, סביר להניח שהשמות הראשונים שצצים אצלו בתודעה הם מישלין, דנלופ וברידג'סטון, ואולי גם גודייר או פירלי. כל הנ"ל הם כמובן יצרני צמיגים מוצלחים מאוד, אבל כדאי לדעת שישנם עוד מותגים, קצת פחות מוכרים, אבל כאלה שמתאפיינים באיכות שקטה, ובפרט מומלץ לשקול את האופציה של צמיגי טויו.

סוד ההצלחה של המותג היפני

טויו היא חברה יפנית שהוקמה כבר ב-1945. כמו מותגים רבים אחרים מארץ השמש העולה כפי שמכונה יפן, גם טויו (TOYO) משקיעה משאבים רבים במחקר ובפיתוח, והתוצאה היא צמיגים משובחים במיוחד.

בין השאר נעשה שימוש במערכות ממוחשבות מתקדמות שמדמות כבישים אמיתיים. בדרך זו יכולה החברה לפתח צמיגים שמתאפיינים הן באחיזת כביש מיטבית והן בעמידות גבוהה במיוחד. מרכיב נוסף בהצלחתו של המותג היפני הוותיק הוא בקרת האיכות הקפדנית, שמבטיחה לכל מי שקונה צמיג כזה או אחר של טויו שהמוצר שהוא מקבל לידיו, או ליתר דיוק לרכב שלו, מיוצר על-פי תקנים מחמירים ובשיטות חדשניות, ובהתאם מקיים את ההבטחה שטמונה בו.

עוד סיבה למגמת העלייה שמאפיינת את היקפי המכירות של צמיגי טויו בכל רחבי העולם וגם בישראל היא המבחר הרחב מאוד של מוצרי החברה. בזכות אותו מגוון רחב מאוד של צמיגים ניתן למצוא אופציה מתאימה לכל סוגי כלי הרכב, מבלי שיהיה צורך להתפשר על האיכות או על מידת ההתאמה של הצמיג למכונית.

כל הסוגים של הצמיגים של טויו

כאמור לחברת טויו צמיגים מסוגים שונים. בפרט מייצרת החברה היפנית צמיגים עבור רכבי סדאן, רכבי יוקרה, רכבי SUV (קטגוריה ששמה המלא הוא Sport Utilty Vehicle, כלומר רכבים שהם גם רכבי שטח וגם רכבי פנאי – רכבים בעלי עבירות גבוהה מאוד ובנוסף תא נוסעים מרווח במיוחד כמו גם תא מטען רחב), מכוניות ספורט, קרוסאוברים, מכוניות היברידיות, מכוניות חשמליות, משאיות ועוד.

עוד כדאי לציין מספר רכבים ספציפיים שצמיגי TOYO מתאימים להם ובהם האאודי R8, האאודי TT (אחת ממכוניות הספורט הנחשבות ביותר שיש) והאאודי Q7.

גם מבחינת רמת העבירות והעמידות מציעה טויו צמיגים לכל תכלית: כך תוכלו למצוא צמיגים לרכבי כביש (כלומר מכוניות שכמעט ולא יורדות מכבישי האספלט), צמיגים לרכבי שטח (שמטבעם מחייבים רמת עבירות גבוהה יותר, כדי שהמכונית שלכם תוכל לצלוח גם ואדיות, דיונות, מקומות בוציים, סלעים וכו') וגם צמיגי 50-50 (סוג מיוחד של צמיגים שמיועד למכוניות שנעות גם בכבישים וגם בשטח, ועל כן נדרש איזון עדין בין נוחות לבין עבירות. גם במקרה זה ההשקעה הרבה של טויו במחקר ובפיתוח באה לידי ביטוי בצמיגים שמספקים חוויית נהיגה ונסיעה מיטבית בכל שטח ובכל מקום. דוגמה לצמיג 50-50 איכותי במיוחד היא open country a/t plus, ואילו לרכבי SUV מתאים במיוחד הצמיג TOYO PROXES T1 SPORT SUV. עבור מכונית משפחתית קומפקטית כדאי לשקול את התקנת הצמיג toyo nano energy 3, רכבים חשמליים ייהנו מאוד מה-TOYO Proxes NE, ואילו עבור רכבי ספורט ולמי שמחפש ביצועים מרשימים במיוחד האופציה שכדאי להכיר היא Proxes R888R.

בנוסף לאאודי גם יצרניות רכב אחרות התרשמו לטובה מהיכולות של טויו, וכך לדוגמה על המיצובישי אאוטלנדר מותקן הצמיג R37 של טויו, ועל חלק מדגמי מאזדה 3 ו-5 תמצאו את הצמיג TAJ48C.

ההיסטוריה של טויו

צמיגי טויו הוקמה כאמור ב-1945, מיד לאחר שהסתיימה מלחמת העולם ה-II. יפן, שנחלה במלחמה זו תבוסה קשה, החלה לשקם את עצמה, ואחת הדרכים שבהן עשתה זאת הייתה פיתוח הכלכלה והתעשייה. טויו השתלבה היטב במגמה זו, שנשענה בעיקר על החריצות היפנית ועל ההקפדה הבלתי מתפשרת על איכות, וכבר בתחילת שנות ה-60 של המאה העשרים החלה לייצא צמיגים לארצות הברית. ב-1966 כבר הוקמה חברת בת של צמיגי טויו בארה"ב – הראשונה מבין החברות היפניות לנקוט במהלך שכזה, שנחשב פורץ דרך ויוצא דופן (ובפרט לנוכח העובדה שחלף דור אחד בלבד מאז המלחמה בין שתי המעצמות שכללה גם הטלות פצצות אטום על יפן).

לישראל הגיעה טויו ב-2007 ומאז נמכרו כאן צמיגים רבים של החברה שהפכה למצליחה יותר ויותר, וב-2015 כבר עמד סך המכירות של מוצריה על לא פחות מ-2.5 מיליארד דולר (!).

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
צמיגי טויו
השוואת מחירי צמיגים בצמיגי זוארץ