צמיגים במבצע
פנצ'ריה בתל אביב

פנצ'ריה בתל אביב

תל אביב היא העיר הבולטת ביותר בישראל: חיים בה למעלה מ-400,000 איש, סביבה התפתחו ערים גדולות נוספות ובסך הכל חיים במחוז תל אביב כ-1.3 מיליון איש, מגיעים אליה מדי יום מאות אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ למגוון רחב של מטרות, פועלים בה שלל עסקים בכל התחומים ובכבישיה נעים כל הזמן אינספור כלי רכב – אין פלא שגם פנצ'ריה בתל אביב היא חלק בלתי נפרד מהנוף העירוני של העיר העברית הראשונה.

פנצ'ריה היא מסוג העסקים שאף אחד לא שש להגיע אליו, אבל הן מספקות כמובן שירות חשוב. למעשה, פנצ'ריות בתל אביב הן לא רק מקום להחליף בו צמיג תקור אלא מקום שמעניק מבחר רחב של שירותים, ובפרט כמובן אלה המבטיחים את תקינותם של הצמיגים בכל שלב ובכל מצב ועל כן גם את בטיחותכם. במקרים רבים הגעה לפנצ'ריה בתל אביב בזמן מונעת פנצ'רים מאוחר יותר, ומאחר שידוע כי פנצ'רים מתרחשים תמיד ברגע הכי לא מתאים מבחינתנו הרי ששגרת טיפולים נכונה בצמיגים עשויה למנוע עוגמת נפש רבה.

טכנולוגיה חדשנית

האסוציאציה הראשונה למשמע המושג "פנצ'ריה" היא לא הייטק או טכנולוגיות מתקדמות, אבל כדאי לדעת שהפנצ'ריות בימינו, ובפרט אלה האיכותיות, נעזרות בציוד משוכלל במיוחד כדי לאתר תקלות בצמיגים, לאבחן בעיות וכן לטפל בהן.

דוגמה אחת מני רבות למערכת מתקדמת שכזו היא מכשיר בשם VT56 של חברת ATEQ. זהו מכשיר אשר מאפשר לבחון את תקינותן של מערכות TPMS – מערכת שהופכת לסטנדרט במכוניות החדשות ושמספקת לנהג התרעה מידית על ירידה חדה בלחץ האוויר של אחד הצמיגים ובעצם מזהירה אותו מפני הסיכון כי אחיזת הכביש של הרכב אינה אופטימלית. ה-VT56 גם יודע לכייל מחדש מערכות TPMS במידת הצורך, וכמובן שזוהי רק דוגמה אחת לכך שפנצ'ריה איכותית נשענת על טכנולוגיות חדשניות.

להקדים תרופה למכה

הגעה לפנצ'ריה עוד לפני שהצמיג מסיים את חייו וכשמתרבים הסימנים כי הוא עלול שלא למלא את תפקידו החשוב בצורה בטוחה עשויה כאמור לחסוך עוגמת נפש רבה, ובהקשר זה כדאי לציין כי חלק בלתי מבוטל מתאונות הדרכים המתרחשות מדי שנה הן בשל התפוצצות צמיג – ישנם מקרים שבהם הדבר הוא בלתי נמנע אבל ישנם גם מצבים שניתן היה למנוע וזאת ע"י הגעה לפנצ'ריה והחלפת הצמיג הבלוי.

על מנת לקבל אינדיקציה ראשונית האם הגיע הזמן להחליף צמיג, ניתן לבחון את עומק החריצים בסוליות – אם הוא פחות מ-2 מ"מ, כדאי להגיע לפנצ'ריה. גם גילו של הצמיג, נתון אשר מוטבע עליו בצורת קוד בן 4 ספרות (2 ספרות לשנה ו-2 ספרות לשבוע באותה שנה), הוא אינדיקציה טובה – צמיג בן 3 הוא כזה שכבר כדאי לחשוב על החלפתו וצמיג בן 4 ומעלה הוא סיבה טובה להגיע במהירות לפנצ'ריה.

בנוסף, גם עם המצבר, אנחנו נסתכל באותה צורה. אורך חייו של מצבר מגיע ל-3 ולפעמים 4 שנים. הרבה נהגים אחראים נוקטים בגישה שכדאי להחליף אותו עוד לפני שמופיעים סימנים שהוא חלש. חולשה של המצבר יכולה להתבטא גם בחולשה של מערכות הצורכות חשמל. למשל, תאורה חלשה יותר כאשר המנוע כבוי. מזגן שמתקשה לקרר בעוצמה שאתם רגילים. סימן מובהק נוסף יהיה חולשה של נוריות החיווי בלוח המחוונים. ראוי להוסיף כי תקלות כאלה עשויות להצביע גם על תקלות מסוגים אחרים, למשל במערכת החשמל ברכב. אך במידה וכל היתר תקין, הפתרון פשוט ומתבקש. החלפת מצבר.

השוואת מחירים

האינטרנט מאפשר להשוות בקלות ובפשטות מחירים בין כמה וכמה נותני שירות בכל תחום וכך הדבר גם כשאתם נזקקים לשירות החלפת צמיג עקב פנצ'ר ומתלבטים לאיזו פנצ'ריה בתל אביב לפנות. כמובן שחשוב להשוות מחירים בהתאם לדגם של הצמיג שאותו אתם מעוניינים להתקין במכוניתכם, ועוד המלצה חמה היא לא להתפשר על צמיגים לא איכותיים, שכן רק צמיג איכותי מבטיח אחיזת כביש אופטימלית ובטיחות מרבית לכם ולמי שנוסע אתכם ברכב.

למידע נוסף על: השוואת מחירי צמיגים