צמיגים במבצע

צמיגים במבצע בצמיגי זוארץ

בנוסף לשירות האדיב והמקצועי שאנו מספקים ללקוחותינו, אנו רוצים לשמור על מחירי שוק הוגנים המתאימים לצרכן.

לכן החלטנו לפרסם מבצעים שאנו עורכים מידי פעם על חלק מהצמיגים הנמכרים אצלנו.

להלן המבצעים העדכניים ביותר שיש לנו בצמיגי זוארץ נכוון להיום:

מבצע ללנד רובר 255/55/19 חצי חצי

צמיגים במבצע ללנד רובר

מבצע צמיגים לג'ימני

צמיגים לג'ימיני במבצע

צמיגים במבצע

כולנו אוהבים מבצעים בכל התחומים, ובאופן טבעי גם כשמציעים לנו צמיגים במסגרת מבצע שנראה משתלם אנחנו נגלה עניין. יחד עם זאת כפי שבכל מקרה שבו מוצע לנו מבצע מומלץ בחום לבחון היטב עד כמה הוא אכן כדאי, כך גם עם מבצעים על צמיגים – ישנם מקרים בהם כדאי למהר ולרכוש את אותם צמיגים, ומקרים שבהם המבצע לא בהכרח רלוונטי עבורנו.

האם אתם אכן זקוקים לצמיגים חדשים?

באופן טבעי מי שרק לפני מספר חודשים הרכיב במכונית שלו צמיגים חדשים והוא משכיל לשמור עליהם לא זקוק לצמיגים עוד יותר חדשים, ועל כן מן הסתם הוא לא יתעניין באותם צמיגים במבצע, גם אם המחיר שלהם אטרקטיבי במיוחד – שהרי צמיגים, גם אם הם לא בשימוש, אינם נשמרים כחדשים לאורך שנים, ועד שיגיע מועד החלפת הצמיגים הם כבר לא יהיו בשיאם.

אם לעומת זאת הצמיגים הקיימים במכונית שלכם מתחילים להתיישן, בהחלט כדאי לשקול רכישת צמיגים חדשים ואם ישנו מבצע מתאים הדבר כדאי במיוחד.

חישוב גיל הצמיג אפשרי על סמך קוד בן 4 ספרות המוטבע עליו: 2 הספרות האחרונות הן השנה בה יוצר אותו צמיג, ו-2 הראשונות הן השבוע המדויק באותה שנה. לדוגמה 1412 מסמל צמיג שיוצר בשבוע ה-14 בשנת 2012, כלומר בסביבות אפריל 2012.

צמיג "ישן" מוגדר כצמיג בן 3 ומעלה. צמיגים בני 4 או יותר כבר מומלץ להחליף באופן מיידי, אבל גם כשהצמיגים הקיימים בני שלוש וחצי למשל כדאי לנצל מבצע משתלם ולהחליף אותם גם אם ניתן להשתמש בהם עוד מספר חודשים, שהרי ממילא תוך חצי שנה לכל היותר תידרשו להשקיע בקניית צמיגים חדשים וכמובן שאין ביטחון שגם באותו מועד יוצע לכם מבצע אטרקטיבי.

עוד מצב המחייב החלפת צמיגים, ובהקדם האפשרי, הוא כשעומקם של החריצים בסוליה של הצמיג קטן מ-2 מ"מ, שכן זוהי אינדיקציה מובהקת לכך שהם שחוקים מאוד ואחיזת הכביש שלהם אינה מיטבית.

איך לחשב עד כמה המבצע כדאי?

החישוב עד כמה מבצע על צמיגים הוא אכן כדאי מבוסס על שני נתונים: תוחלת החיים המשוערת של הצמיגים הקיימים, ושיעור ההנחה במסגרת המבצע.

אם תוחלת החיים המשוערת נמוכה מגובה ההנחה, המבצע משתלם. כך למשל גם אם הצמיגים הקיימים אפילו רק בני שנתיים וחצי, ועל כן סביר להניח שניתן להשתמש בהם למשך שנה נוספת, כלומר תוחלת החיים שנותרה להם היא כ-30% (שנה מתוך 3.5 שנים), אבל אתם נתקלים במבצע שמציע 40% הנחה על צמיגים (איכותיים, כמובן) – המבצע משתלם שכן החיסכון במחיר גבוה מה"הפסד" שבוויתור על צמיגים שעדיין יכולים לשרת אתכם, מה גם שבנוסף תיהנו מחווית נסיעה משופרת ובטוחה יותר בזכות הצמיגים החדשים.

מה חשוב לזכור כשקונים צמיגים במבצע?

כשקונים צמיגים במבצע חשוב לזכור שאסור להרכיב צמיגים לא זהים על אותו סרן, כלומר שני הצמיגים הקדמיים צריכים להיות זהים וכך גם שני הצמיגים האחוריים.

בהתאם אין טעם לרכוש רק צמיג אחד במבצע, ואם המבצע משתלם במיוחד הרי שכדאי לשקול קניית 4 צמיגים ולהחליף את כל הקיימים.

במידה והחלטתם לרכוש שני צמיגים בלבד כדאי להרכיב אותם על הסרן האחורי, גם אם אתם רוצים להחליף את אלה הקדמיים – במקרה כזה העבירו קדימה את שני הצמיגים האחוריים הקיימים ואת הצמיגים החדשים הרכיבו על הסרן האחורי. בכל מקרה לאחר קניית צמיגים במבצע והחלפת 2 או 4 צמיגים יש לבצע איזון גלגלים.