מכוניות חשמליות וכלי רכב היברידיים (כלומר אלה שמצוידים בשני מנועים, אחד שפועל על בסיס בנזין והשני חשמלי) מעוררים תקוות רבות.

במידה רבה זהו גם העתיד של התחבורה: עתיד ירוק יותר ויפה יותר בזכות מנוע חשמלי שמצמצם את זיהום האוויר שמאיים על עתידו של כדור הארץ ועל האפשרות שגם הילדים שלנו, הילדים שלהם והדורות הבאים באופן כללי יוכלו לחיות כאן בנחת וברווחה.

אבל מנוע חשמלי הוא רק צעד אחד בדרך הנכונה (והחייבים להודות לא פשוטה). כדי לצמצם באמת את הפגיעה בסביבה שנגרמת עקב הרצון שלנו להגיע לכל מקום בנוחות ובמהירות באמצעות כלי רכב משוכללים, צריך להשקיע מחשבה ותשומת לב גם במרכיבים האחרים של המכוניות – ובפרט בצמיגים.

גם צמיגי פירלי, חברה איטלקית ותיקה שהוקמה בשנת 1872 וידועה בעיקר בזכות האסתטיקה המוקפדת של כל צמיג וצמיג שהיא מייצרת (שמעוררת השראה והתפעלות גם אצל מי שמתקשה להתלהב מצמיגים…), נרתמת למאמץ להפוך את העתיד של כולנו לירוק יותר ויפה יותר. מזה מספר שנים היא לא רק מחויבת ליופי ובטיחות אלא מתנהלת גם מתוך אחריות סביבתית מלאה.

צמיגי פירלי לעתיד ירוק יותר

שיתוף הפעולה של צמיגי פירלי עם טסלה

אחד משיתופי הפעולה היותר מסקרנים של צמיגי פירלי במסגרת המאמץ לייצר צמיגים איכותיים ובה בעת ידידותיים מאוד לסביבה הוא עם חברת טסלה.

טסלה הפכה בשנים האחרונות לשם כמעט נרדף למכוניות חשמליות. החברה שהקים היזם המפורסם אילון מאסק, ואשר נקראת על שמו של הממציא המהפכני ניקולה טסלה, מייצרת רכבים חשמליים מוערכים ומבוקשים ובמידה רבה סוללת את הדרך ליצרניות רכב אחרות שיצטרפו אף הן למהפכה החשמלית.

במסגרת שיתוף הפעולה של טסלה עם פירלי מנסים למעלה מ-1,400 מהנדסים לשכלל עוד ועוד את הצמיגים, בין השאר בעזרת חידושים מתחום הנדסת החומרים ותחום הננו-טכנולוגיה. בפרט מושקע מאמץ להאריך משמעותית את תוחלת החיים של הצמיגים, מבלי לפגוע כמובן ברמת הבטיחות או להגביל את המהירות המקסימלית שהם מאפשרים לפתח, וזאת מתוך הבנה שצמיג עמיד יותר יצמצם את זיהום האוויר שנגרם עקב הצורך להיפטר או למחזר צמיג משומש (גם מחזור צמיגים משומשים מחייב השקעת אנרגיה רבה).

גם מרצדס, אאודי ויגואר בתמונה

טסלה לא לבד: במהלך 2016 הציגו גם יצרני רכב מובילים אחרים כמו מרצדס, אאודי ויגואר רכבי SUV חשמליים – שמעניקים חווית נהיגה שונה לגמרי ולא "רק" מנוע חשמלי.

החיבור בין רכבי יוקרה למגמת הפיכת המנועים לחשמליים טבעי לגמרי, ואך טבעי שגם כלל המערכות במכוניות אלה, ובפרט הצמיגים, יתבססו על טכנולוגיות חדשניות ויתאפיינו באיכויות מגוונות כולל השמירה על איכות הסביבה.

איך מפתחת פירלי צמיגים שקטים יותר?

הגנה על הסביבה בהקשר של תחבורה מזוהה בעיקר עם המאמץ להפחית את זיהום האוויר, אבל גם רעש הוא מטרד סביבתי משמעותי.

מכונית רועשת היא גם מקור לחוויה מהנה פחות עבור הנהג והנוסעים. בהתאם משקיעה פירלי מאמצים גם בהפיכת הצמיגים שלה לשקטים יותר.

בפרט כך הדבר כשמדובר בצמיגים למכונית חשמלית, שהרי אחד היתרונות הבולטים של כלי רכב זה הוא הנסיעה השקטה יותר ואפילו כשמאיצים את הרכב בבת אחת.

צמצום הרעש המופק כתוצאה מהחיכוך של צמיגי פירלי בכביש, ובפרט כאמור בזמן האצה, מבוסס על ננו-טכנולוגיה מתקדמת, ומהווה דוגמה נוספת לחזון המרשים של החברה האיטלקית.

5/5 - (1 vote)